WYDARZENIA
DNI BIŁGORAJA 2018
8-10.06.2018

Dni Biłgoraja 2018- LEMON, Robert Janowski, turniej "Wymiatacze"

LEMON, Robert Janowski, GooseBumps oraz Joe Cocker Project, to gwiazdy tegorocznych Dni Biłgoraja, które odbędą się w drugi weekend czerwca. Podczas obchodów nie zabraknie także atrakcji dla dzieci i rodzin, koncertów tanecznych czy muzycznych, kramów z różnościami. UWAGA: Tegoroczne dni miasta odbędą się na placu przy BCK! Wstęp wolny.

Dni Biłgoraja 2018 rozpoczną się w piątek, 8 czerwca, inaugurując tym samym obchody 440 rocznicy nadania naszemu miastu praw miejskich. Pierwszy dzień obchodów dni miasta, to koncerty taneczne w wykonaniu zespołów z Biłgoraja.

W sobotę, 9 czerwca, szczególnie gorąco zapraszamy najmłodszych mieszkańców, dla których przygotowany został specjalny program. W sobotnie popołudnie na scenie wystąpią zespoły z Biłgorajskiego Centrum Kultury, Młodzieżowego Centrum Kultury i Goście. Wieczór będzie należał do Joe Cocker Project, czyli dziewięciu wspaniałych muzyków wraz z Juanem Carlosem Cano, którzy dzięki profesjonalnej oprawie multimedialnej i niesamowitej współczesnej aranżacji tworzą niesamowity klimat, upamiętniając w ten sposób twórczość i wyjątkową charyzmę Joe Cocera.

Niedziela, 10 czerwca, to głównie występy gwiazd. Na scenie pojawi się LemON, zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie - może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Grupa zdobywała dla swoich albumów nominacje do Fryderyków. Albumy ,,LemON", ,,Scarlett", ,,Etiuda zimowa" w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną. LemON to także fenomen w Internecie. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400 000 fanów. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50 000 000 razy! W niedzielę na biłgorajskiej scenie pojawi się także Robert Janowski, popularny piosenkarz, aktor, pisarz i prezenter telewizyjny znany szerokiej publiczności przede wszystkim z teleturnieju "Jaka to melodia?". Także w niedzielę zaprezentuje się grupa GooseBumps, którego członkiem jest pochodzący z Szozdów k/Biłgoraja Paweł Skiba. W 2016 roku zespół GooseBumps brał udział w 11 edycji programu Must Be The Music zbierając fantastyczne recenzje i wyróżnienia między innymi Radia RMF FM, Interii, Super Expresu czy Onetu. Koncerty poprzedzi Turniej Rodzinny- "Wymiatacze", składający się z kilku konkurencji, w których o nagrody rywalizują ze sobą kilkuosobowe drużyny. Sobotnim i niedzielnym obchodom Dni Biłgoraja będzie towarzyszył jarmark. Już dziś do udziału w nim zapraszamy wystawców, handlowców i rękodzielników, którzy będą mogli zaprezentować swoje prace i produkty. Więcej inf. i rezerwacja miejsc w BCK: Agnieszka Tomaszewska pok. 228, tel. 84 686 04 15 wew. 230, promocja@bck.lbl.pl

Serdecznie zapraszamy!!!© Biłgorajskie Centrum Kultury 2018