WYDARZENIA
30 BSzPŚiPA
28-30.09.2018

30 Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską

28 - 30 września, sala widowiskowa BCK, bilet 10 zł

W ostatni weekend września wszystkich fanów piosenki poetyckiej zapraszamy na Jubileuszowe koncerty w ramach biłgorajskich Spotkań. 30 Spotkania odbędą się w nieco zmienionym porządku. Z soboty na piątek zostały bowiem przeniesione przesłuchania konkursowe. W składzie komisji konkursowej znajdą się tradycyjnie m.in.: Andrzej Głowacki, Jan Poprawa, Joanna Fedorowicz, Jarosław Wasik. Przypominamy, że kandydaci na laureatów będą walczyć o nagrodę główną Spotkań, czyli "Gęste Sito Krytyki". W tym roku, z okazji, jubileuszu, byli laureaci Festiwalu przyznają nagrodę specjalną- "Rajtak". Przesłuchania konkursowe rozpoczną się w piątek o godz. 19.00, bilet 10 zł.

Drugi dzień Spotkań odbędzie się pod znakiem Koncertu Laureatów 30 edycji imprezy oraz byłych laureatów Festiwalu. Wśród nich na scenie pojawi się najstarszy żyjący zdobywca Gęstego Sita Krytyki- Jarosław Wasik, który był zwycięzcą drugiej edycji BSzPŚiPA. Start o godz. 19.00, bilet 10 zł.

Podczas ostatniego dnia Festiwalu wystąpią Gospodarze i Goście w Koncercie Jubileuszowym. Na biłgorajskiej scenie pojawią się m.in.: Mariusz Oziu- Orzechowski, Jacek Kadis, Mariusz Marcin Dekiel, Jacek Daszyński, Joanna Pilarska, Jarosław Chojnacki, Beata Osytek, Katka Kotecka, Michał Fałkiewicz, Sergiusz Orłowski. Początek koncertu o godz. 17.00, bilet 10 zł.

Serdecznie zapraszamy!!!© Biłgorajskie Centrum Kultury 2018